Marka OYCA to: Mietek i Agnieszka.

Mieczysław Gryza – zwany przeze mnie po prostu „Gryzą”… choć nieobecny już z nami [‚] [‚] (zmarł w marcu 2019r.), duchem wciąż obecny w pracowni OYCA. Był nietuzinkowym artystą, który swoimi pracami zachwycał świat przez blisko 30 lat. Był laureatem wielu polskich i międzynarodowych konkursów sztuki złotniczej. Metaloplastyk, specjalista od małych form rzeźbiarskich, złotnik, performer, twórca FESTIWOUT’u, fantastyczny nauczyciel i Mistrz. Prywatnie… mój mąż, tata i dziadek. Ciągle doskonalił swój warsztat, realizując się w wielu zadaniach artystycznych – od projektowania biżuterii, poprzez rzeźbę, projekty wizualne, działania w przestrzeni publicznej. Był świadomym artystą, który czasami zapominał o bardziej przyziemnych sprawach 🙂

Agnieszka Frankowska – Gryza – z wykształcenia jestem doktorem Uniwersytetu Przyrodniczego. Ale nie wybrałam w życiu kariery naukowej, bo moje myśli i działania od wielu lat krążą wokół projektowania przedmiotów pięknych i estetycznych. Jestem współtwórcą marki i biżuterii OYCA. Także florystą i szkoleniowcem. Od ponad 15 lat prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu projektowania biżuterii. Pracuję m.in. z dziećmi, z osobami niepełnosprawnymi i osobami starszymi. W 2016 roku zostałam członkiem STFZ – Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

Z Gryzą byliśmy nie tylko małżeństwem. Byliśmy Przyjaciółmi na dobre i na złe. Poznaliśmy się ponad 10 lat temu i od tamtej pory wspólnie projektowaliśmy i wytwarzaliśmy ozdoby OYCA. Razem realizowaliśmy także najróżniejsze projekty artystyczne.

Dziś te piękną ponad 30-letnią tradycję pracowni, którą Gryza zapoczątkował w 1989 roku,  kontynuuje sama, wierząc, że On wciąż jest gdzieś obok.

Oyca © 2020 SpaceWay